Meie inimesed – Virge Sedrik

posted in: Uncategorized | 0

MEIE INIMESED

Hiiumaa Köök ja Pagar 110.juubeliaasta puhul tunnustame ja täname pikaaegse tööstaažiga kolleege, kes on aastakümnete jooksul panustanud ettevõtte käekäiku ning arengusse ning hea seisnud selle eest, et meie igapäevane toidulaud nii kodus, lasteasutuses, koolis kui töökohal oleks tervislik, kvaliteetne ja maitsev.

 

VIRGE SEDRIK

Aastast 2004 Hiiumaa Köök ja Pagar kollektiivi kuuluva Virge esivanemad ei ole küll Hiiumaalt pärit, kuid sügava kultuuri- ja ajaloohuviga Virge on sugupuuprogrammi Geni ja digiteeritud kirikuraamatute abil välja selgitanud, et paar sajandit tagasi on ka tema kauged esivanemad Hiiumaaga seotud olnud. Aga esivanemate ja varasemate sidemete puudumine Virget ei heiduta – hiidlaseks toodud Virge on oma loomuselt seda tüüpi inimene, et ei tunne ennast kusagil võõrana ning suudab kiirelt uute olude ja inimestega kohaneda.

Viisteist aastat tagasi hea tuttava kutsel kulinaariasse tööle asudes olid tööruumid teised ja ka tootmismahud tänasest väiksemad, kuid kollektiivi suurus on Virge sõnul püsinud üsna stabiilsena, aastate jooksul on lisandunud ehk üksikud töökohad. See-eest on aastatega kogunenud kogemused andnud oluliselt laiema ülevaate erinevatest tööprotsessidest ja eripäradest. Virge sõnul tuleb väiketootmises vaadata tegevusi laiemalt kui vaid enda töö, sest kui õhtune mandrile minev kaup on vaja välja saata, siis tuleb vajadusel olla operatiivne kätt külge panema ka muudes töölõikudes. Kui aastaid tootmises olnud kolleegid taolist huntkriimsilmsust juba teavad, siis kindlasti on see üks asi, mida noortele kolleegidele tuleb õpetada.

Köögis valitsev tööpõhimõte „Tühjalt ei tasu käia” aktiivsele Virgele sobib, sest see tähendab, et iga järgneva tööetapi kallale asudes tuleks samas ka mitu sammu ette mõelda ning kuhugi minnes ei tasu kaht kätt taskus hoida – ikka midagi on vaja kas viia või tuua.

Töölt koju jõudes ootavad Virget ees põnevad leiud Geni sugupuus ning Saagast kirikuraamatuid uurides. Sageli pakuvad sajanditetagused väljavõtted ka korduval külastamisel palju uut infot ja teadmisi ning innustavad mõnd harulugu ka pikemalt uurima ja ajastukohast kirjandust täiendavalt juurde lugema. Kui ajaloolised intriigid pea kirjuks ajavad, läheb Virge rahvatantsutrenni, et järjekordsed sammud esinemiste ja festivalide tarvis selgeks õppida. Kindel on ka see, et kui igapäevaselt mandril ja Soomes elavad lapsed ja lapselapsed on Hiiumaale tulemas, siis pakuvad „kratid” tegemisi ja rõõmu mitmeks päevaks.

 

Kaunist juubeliaastat, Virge!